Arval Background

Recomendations

Teaser

Our Client's stories

Content
Rich text

https://www.money.pl/gielda/arval-z-grupy-bnp-paribas-uruchomil-wynajem…
https://wyborcza.biz/Gieldy/7,132329,26334846,arval-z-grupy-bnp-paribas…
https://fleet.com.pl/wiadomosci/branza-flotowa/finanse/arval-startuje-z…
http://www.flota.com.pl/aktualnosci/5322/arval-startuje-z-wynajmem-kons…

Arval Service Lease Polska kontynuuje jesienną ofensywę biznesową i rusza z ofertą wynajmu konsumenckiego. Klienci indywidualni mogą skorzystać z możliwości wynajmu długoterminowego samochodów na takich samych warunkach jak przedsiębiorstwa. Usługa jest elementem pakietu The Journey Goes On, który zawiera rozwiązania ułatwiające powrót do nowej normalności po kilku miesiącach społecznej kwarantanny.

W ramach wynajmu, za stałą, miesięczną ratę klient otrzymuje do dyspozycji nowy samochód z dopasowanym do indywidualnych potrzeb limitem kilometrów. Arval zajmuje się wszystkimi sprawami administracyjnymi oraz serwisowymi. Kierowca może zatem cieszyć się jazdą, bez zmartwień o termin kolejnego przeglądu, ubezpieczenie, a nawet samochód zastępczy w przypadku kolizji.

- Jesteśmy nastawieni na realizację potrzeb naszych klientów. To oznacza, że zapewniamy im przede wszystkim komfort, jaki daje pełna mobilność. Nie musi się ona wiązać z posiadaniem auta na własność. Oferta wynajmu konsumenckiego skierowana jest do osób ceniących wygodę i własny czas – takich, które rzeczywiste korzyści przedkładają nad formalną własność pojazdu. Dostają do wyłącznej dyspozycji samochód, który wystarczy zatankować. Całą resztą zajmiemy się my – tłumaczy Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

 

Wynajem konsumencki w Arval jest dostępny dla klientów indywidualnych zatrudnionych zarówno na umowę o pracę na czas nieokreślony, jak i tych na umowie czasowej. W tym ostatnim przypadku, wymagane jest by okres finansowania pojazdu był krótszy niż pozostały okres zatrudnienia.

Wynajem konsumencki to sposób na pełną mobilność za stałą i atrakcyjną cenę. Płacona co miesiąc rata pozwala cieszyć się zupełnie nowym autem i nie zaprzątać sobie głowy dodatkowymi opłatami czy obowiązkami. Sam koszt ubezpieczenia, który kierowca musiałby ponieść w przypadku zakupu lub leasingu samochodu, odpowiada wysokości 2-3 rat. Oferta Arval to też okazja by jeździć wysokiej klasy autem nie wydając na nie jednorazowo dużej kwoty – mówi Łukasz Niemczuk, Retail Director, dział małych i średnich przedsiębiorstw, w Arval Service Lease Polska.

Proces wynajmu jest prosty i zajmuje niewiele czasu. W zależności od dostępności samochodów, wystarczy zaledwie kilka dni od pierwszego kontaktu z Arval do odbioru auta. Pierwszy krok to wybór oferty na stronie internetowej arval.pl i wypełnienie formularza kontaktowego. Konsultant kontaktuje się z potencjalnym klientem i szczegółowo przedstawia warunki wynajmu. Po złożeniu wniosku i przedstawieniu odpowiednich dokumentów, potwierdzających zatrudnienie oraz wysokość zarobków, rozpoczyna się proces analizy kredytowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, Arval dostarcza samochód do klienta. Termin zależy od dostępności aut.

Cały proces podpisania umowy wynajmu może być przeprowadzony zdalnie. Dzięki narzędziom firmy Autenti, weryfikacja tożsamości jest przeprowadzana za pomocą kamery w smartfonie, a umowa podpisywana elektronicznie. Taka procedura nie wymaga od klienta posiadania żadnych dodatkowych aplikacji.

Obecnie w ofercie wynajmu konsumenckiego dostępnych jest kilkanaście modeli popularnych marek. W przyszłości oferta może się zmieniać. Nie oznacza to jednak, że klienci muszą wybierać wyłącznie spośród ograniczonej liczby modeli. Każdy może wskazać dowolne auto spoza podstawowej oferty, a Arval zaproponuje zindywidualizowaną propozycję wynajmu takiego samochodu.

- Konkurencyjne warunki, które oferujemy klientom to efekt naszej silnej pozycji negocjacyjnej. Moc zakupowa Arval jest o wiele wyższa niż osoby wchodzącej do salonu „z ulicy”, a to przekłada się na atrakcyjne ceny – tłumaczy Łukasz Niemczuk.

Usługi zapewniane przez Arval w ramach oferty wynajmu konsumenckiego obejmują ubezpieczenie OC i AC, Assistance 24H, pakiet serwisowy oraz samochód zastępczy w przypadku gdy ewentualna naprawa trwa więcej niż 1 dzień lub auto zostanie skradzione. Klienci mogą skorzystać również z programów paliwowych i rozwiązań ułatwiających zarządzanie oraz administrację pojazdem w ramach aplikacji mobilnej MyArval.

 

Rich text

 

https://fleet.com.pl/wiadomosci/branza-flotowa/rynek/wynajem-konsumenck…

Od kilku kwartałów pracodawcy zachodzą w głowę jak zatrzymać u siebie najbardziej wartościowych pracowników i zachęcić do pracy nowych kandydatów. Wśród opcji pracowniczych bonusów pojawił się właśnie wynajem konsumencki, czyli specjalna oferta dla pracowników zatrudnionych u klientów Arval. Korzyść jest obopólna. Firma nie ponosi dodatkowych kosztów, a pracownik korzysta z samochodu, z pełną obsługą, za bardzo atrakcyjną miesięczną opłatą.

Bonusy pracownicze coraz bardziej powszednieją. Karta zniżkowa na siłownię czy basen, prywatny pakiet medyczny dla każdego i paczka na święta nie są już na rynku pracy niczym wyjątkowym. Pracodawcy zachodzą w głowę co zrobić by zatrzymać u siebie najlepszych ludzi i przyciągnąć nowych, nie wydając przy tym fortuny na wzrost wynagrodzeń. Opcją, która może uzupełnić pakiet pracowniczych korzyści, jest wynajem pracowniczy. Także dla tych, którym nie przysługują firmowe samochody.

Arval ruszył właśnie z nową propozycją dla swoich flotowych klientów. Tam, gdzie dostarcza samochody służbowe, proponuje wynajem długoterminowy skierowany bezpośrednio do pracowników. To dla firmy bezkosztowa opcja na zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy, a dla zatrudnionych możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty finansowania samochodu z pełnym pakietem usług. Warunkiem jest staż pracy w firmie, bo z oferty mogą skorzystać ci, którzy przepracowali w danym miejscu co najmniej 6 miesięcy. Forma zatrudnienia nie ma dla Arval znaczenia, może to być umowa o pracę lub kontrakt menedżerski. – W przypadku osób fizycznych przygotowujemy ofertę wyliczaną w kwotach brutto. Dla prowadzących działalność gospodarczą propozycja może być jeszcze bardziej atrakcyjna ze względu na korzyści podatkowe – informuje Piotr Koronowicz, odpowiedzialny w Arval za wynajem konsumencki.

Umowę z Arval zawierają pracownicy, pracodawca nie podnosi żadnego ryzyka finansowego ani podatkowego. Umowy podpisywane są na okres od 36 do 60 miesięcy, dotyczą wynajmu długoterminowego z pełną obsługą. Arval pozwala też na określenie rocznego limitu kilometrów od 15 do 35 tys. km rocznie, co ma wpływ na wysokość miesięcznej opłaty. – Naszym celem było zaproponowanie najlepszej i najbardziej przejrzystej oferty na rynku, dlatego w naszych kontraktach nie ma żadnych ukrytych lub dodatkowo płatnych opcji. Wycena przedstawiana pracownikowi obejmuje wszystkie elementy związane z obsługą auta: ubezpieczenie, serwis, opony zimowe, auto zastępcze. Pozostaje tylko odebrać kluczyki, tankować i jeździć – mówi Piotr Koronowicz. – W ofercie staramy się mieć modele w najbardziej atrakcyjnych cenach, co pozwala przygotować nam bardzo dobre oferty dla pracowników naszych klientów. Takich warunków klient indywidualny nie dostanie w żadnym salonie – dodaje Koronowicz.

Rich text

Posiadanie własnego samochodu to wygoda, ale też wiele obowiązków i wydatków. Ubezpieczenie, przeglądy, serwisowanie, formalności, a przede wszystkim duży jednorazowy koszt zakupu pojazdu – te czynniki mogą zniechęcić do posiadania auta. Jednak dziś kierowca ma już wiele możliwości na to, by komfortowo podróżować samochodem, bez konieczności jego kupowania. Pojazdy służbowe, car sharing czy wypożyczalnie aut to już stały element polskiego rynku motoryzacyjnego. Nowością jest natomiast wynajem długoterminowy pojazdów z pełnym pakietem usług dla klientów indywidualnych. Taką ofertę wprowadził niedawno Arval.

Dotychczas z tego typu ofert mogły korzystać wyłącznie firmy. Dzięki temu ich właściciele nie musieli inwestować jednorazowo dużej kwoty w zakup pojazdu. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tego rozwiązania także dlatego, że wynajem nie wiąże się z ukrytymi opłatami. Już po 3 latach można też zmienić auto na nowe bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Teraz wynajem długoterminowy stał się dostępny także dla osób fizycznych.

Własny samochód vs wynajem długoterminowy

Wynajem konsumencki to rozwiązanie od niedawna obecne na polskim rynku, które zapewnia użytkownikowi niezwykłą wygodę korzystania z auta. Do wielu korzyści dostępnych w tej ofercie, klienci indywidualni wcześniej nie mieli dostępu. Zobaczmy więc, jak wynajem różni się od posiadania auta:

 

Samochód na własność Wynajem długoterminowy samochodu

Duży jednorazowy wydatek

Konieczność opłacenia ubezpieczeń

Koszty serwisowania i przeglądów

Koszt zakupu i wymiany opon zimowych

Utrata wartości samochodu z biegiem czasu

Wymiana auta na nowe wymaga sprzedaży poprzedniego

Atrakcyjna miesięczna rata

OC i AC zawarte w racie

Przeglądy, serwisowanie, assistance i auto zastępcze zawarte w racie

Opony zimowe i ich wymiana zawarte w racie

Użytkownik nie martwi się utratą wartości

Po 36 lub 48 miesiącach użytkownik zmienia auto na nowe i nie martwi się o sprzedaż poprzedniego

 

W przypadku wynajmu długoterminowego z pełną obsługą, użytkownik płaci jedną ratę miesięczną, zawierającą wszystkie koszty, które standardowo musi opłacać właściciel auta. Już sam koszt ubezpieczenia, który kierowca musiałby ponieść w przypadku zakupu lub leasingu samochodu, odpowiada wysokości 2-3 rat. Także przeglądy, szczególnie w przypadku marek premium, to duży, coroczny wydatek. Co ważne, użytkownik wynajętego pojazdu oszczędza też dużo czasu, który musiałby poświecić na załatwianie formalności lub umawianie się na wizyty serwisowe. Np. w firmie Arval takie sprawy, jak umówienie się na wymianę opon lub przegląd, można załatwić kilkoma kliknięciami w aplikacji mobilnej. W praktyce, podpisując umowę wynajmu długoterminowego, kierowca wszystkie obowiązki i koszty oddaje w ręce firmy leasingowej, a sam może po prostu czerpać przyjemność z jazdy nowym autem.

Liczne korzyści sprawiają, że wynajem długoterminowy zyskuje na popularności. Podobnie jak przekonaliśmy się do wypożyczania aut podczas wakacji albo wynajmu na minuty, teraz zaczynamy rozumieć, że samochód nie musi być naszą własnością, by spełniał swoje codzienne funkcje. Rynek motoryzacyjny zmienia się tak szybko, że nie chcemy już jeździć jednym autem przez 10 czy 15 lat. Tak jak w przypadku smartfonów, również w kwestii samochodów chcemy nadążać za najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Dlatego tak atrakcyjną alternatywą jest wynajem pojazdu na 3 lub 4 lata, a później wymiana auta na nowe. W najbliższych latach możemy się spodziewać prawdziwego boomu na ten rodzaj usług, zwłaszcza odkąd rozwiązanie to stało się dostępne dla klientów indywidualnych.